Jdi na obsah Jdi na menu
 


Český svaz žen v Sepekově v roce 2009

15. 12. 2009

V letošním roce došlo v naší organizaci k několika změnám. Paní Ludmilu Farovou vystřídala v předsednické funkci Jarmila Sedláčková a ani výbor nezůstal původní. Do výroční schůze v březnu 2009 budou spolupracovat členky původního výboru s novými.

Od těchto změn se podařilo uspořádat tři akce a několik dalších naplánovat. Při první akci se sešly děti, které si chtěly vyzkoušet práci s vizovickým pečivem. Nutno podotknout, že všechny přítomné děti a maminky nejmenších umělců prokázaly obrovskou zručnost a nápaditost.

Druhou uskutečněnou akcí byla účast na malém vánočním trhu při rozsvěcení vánočního stromu na sepekovském náměstí. Prodávaly se dekorace z vizovického pečiva, přáníčka, vánočky a vánoční cukroví z domácích dílen některých členek. O vše byl velký zájem , což nás moc potěšilo. Třetí akce byla též v duchu blížících se vánoc. Vyrazili jsme do Jindřichova Hradce, kde je každoročně v adventní době k vidění na zámeckém nádvoří živý betlém, ukázky starých řemesel a dobových tanců. Ochutnali jsme vánoční punč a medovinu. Ti trpělivější si vystáli dlouhou frontu, aby ochutnali něco ze specialit černé kuchyně. Díky trhům, které se konaly na náměstí jsme mohli pořídit i vánoční dárečky. Celý den nám jemně prosněžil a tak jsme si užili báječnou atmosféru.

Tímto prostřednictvím vás srdečně zvu na první akci roku 2010, kterou je ples ČSŽ Sepekov. Bude se konat 23.1.2010 v Obecním domě. Další pozvání je na taneční zábavu do Líšnice na 20.2.2010. V březnu budou následovat tradiční akce , jako je dětský maškarní karneval a výroční schůze členek. Termíny všech akcí budou včas oznámeny prostřednictvím těchto stránek, vývěsní skříně, na prodejně jednoty a případně i místním rozhlasem.

Vánoce se kvapem blíží, proto využívám tuto příležitost a přeji jménem celého výboru ČSŽ v Sepekově všem členkám a spoluobčanům klidné a radostné Vánoce, dětem bohatého Ježíška a do roku 2010 mnoho úspěchů, zdraví a spokojenosti.

 

Za Český svaz žen v Sepekově

Jarmila Sedláčková