Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vepřové hody

17. 7. 2010

290003_jitrnice-zabijacka.jpg

 V sobotu 17.7.2010 proběhly v Restauraci Obecní dům tradiční Vepřové hody se spoustou dobrého jídla a pití. Kdo přišel, mohl si pochutnat na výborné zabijačkové polévce, grilované krkovičce, jelítkách, jitrničkách a dalších specialitkách. Mezi dobrotami nechyběla ani tlačenka s cibulí a octem. Sladké koláčky ke kávě, které byly ozdobou každého stolu, připravila paní Jarmila Sedláčková.

Nově jsme připravili stylové posezení před restaurací pod kaštanem a nutno podotknout, že sklidilo veliký úspěch. K tanci a poslechu nám výborně zahrál pan Ing. Jan Cihlář. Písničky z jeho repetoáru potěšily mladší i starší generaci. Velmi děkujeme za příjemné zpestření večera.

O další velmi milé a jedinečné zpestření se postaral architekt a malíř Jan Hlavín, který se spontánně vrhl do portrétování přítomných účastníků a účastnic naší akce. Vedlo to k příjemné atmosféře a pobavení všech. Ti, kteří měli štěstí a jsou zvěčněni, mají další hezkou vzpomínku na Vepřové hody. My, kdož jsme mezi vyvolenými nebyli, můžeme jen tiše závidět.

Bohužel okolo deváté přišel všemi toužebně očekávaný déšť(sucho už bylo nesnesitelné), ovšem vybral si k tomu, pro nás, špatnou dobu. Náladu však snad nikomu nezkazil......kromě naší předsedkyně, která měla náběh na infarkt

Stoly se srazily pod střechu Jednoty, přidal se deštník a jelo se dál...jen k tanci už nezbyl potřebný prostor, ale všichni si ochotně a rádi zazpívali. Doufáme, že navzdory počasí si všichni užili dobrou náladu a pochutnali si na klasických zabijačkových dobrotách. Budeme se těšit zase příští rok...

-jh-

Krásné léto

 

 Fotografie z Vepřových hodů