Jdi na obsah Jdi na menu
 


Beseda s fyzioterapeutkou

20. 5. 2010

lymfodrenaz.jpg

Ve čtvrtek 20.května v 18.hodin jsme pozvali na besedu fyzioterapeutku Marii Weinfurtovou z Opařan, která nedávno začala nabízet své služby také v Sepekově v prostorách bývalé ordinace dětské lékařky v novém zdravotním středisku. Paní Marie nabízí svým klientům léčebnou i preventivní péči o zdraví těla a také relaxaci a uvolnění od každodenních stresů. Dětem věnuje specifické terapeutické programy.

Spolu se svým manželem si pro nás připravili velice poutavé povídání s praktickou ukázkou. Dozvěděli jsme se např. co je to lymfa a že hlavním úkolem lymfatického systému je odvod přebytečné tekutiny ze tkání, detoxikace organismu a nezastupitelnou roli hraje v imunitě organismu a samozřejmě mnoho dalšího.

Po zajímavé přednášce si vybrali figurantky z řad posluchaček a předvedli praktickou ukázku Lymfodrenáže. Základem je uvolnění krčních mízních uzlin a břišní dýchání. Po té se Lymfodrenáž provádí ručně nebo přístrojově. Celou proceduru doprovází velmi příjemná relaxační hudba.

Je velká škoda, že ,přestože, byla tato beseda inzerována v sepekovském zpravodaji, plakátem u Jednoty i rozhlasem, účast byla velmi malá. Sešlo se nás celkem deset, včetně dětí, které zajímavé povídání také pohltilo. Na závěr museli, paní Marie se svým manželem, odpovídat na všetečné otázky a beseda nakonec trvala dvě hodiny. Paní Marie Weinfurtová je zkušená fyzioterapeutka. Jejích služeb můžete využít v Sepekově každé úterý od 14 až 18 hodin, ale spíše podle dohody. Můžete také využít nabídku dárkového poukazu a potěšit někoho blízkého.

-jh-

Více se dozvíte na 

http://www.aurarehabilitace.cz/